Lucie Sedláková Hůlová – životopis

stručný životopis ke stažení v češtině (PDF)stručný životopis ke stažení v angličtině (PDF)

 • Narozena v Praze v hudební rodině.
 • V r. 1997 absolvovala Konzervatoř v Praze ve třídě Dany Vlachové.
 • V r. 2002 absolvovala magisterské studium na hudební fakultě AMU u prof. Jiřího Tomáška. Po dobu studií se účastnila řady mistrovských kursů (např. Internationale Sommerakademie Prag Wien Budapest) a získala několik cen v mezinárodních soutěžích (např. 3. cena v soutěži Nadace B. Martinů v r. 1997).
 • V r. 1994 založila České smyčcové duo s violoncellistou Martinem Sedlákem. Společně absolvovali mnoho úspěšných koncertů po celém světě a natočili dvě profilová CD a řadu rozhlasových snímků (včetně premiér soudobých českých kompozic). Od r. 2016 vystupují občasně i se svými dvěma dětmi jako Sedlák Virtuosi, mj. i na výchovně vzdělávacích projektech. https://czechstringduo.webnode.cz/
 • Od r. 1998 hraje v klavírním triu, od r. 2004 pod názvem Kinsky Trio Prague s violoncellistou Martinem Sedlákem a klavíristkou Veronikou Böhmovou. Trio vystoupilo na mnoha koncertech a festivalech v Čechách, v mnoha evropských zemích, v USA, Kanadě, Mexiku, ve Svaté Zemi i na Seychelských ostrovech. Pro francouzské vydavatelství Praga Digitals natočilo pět CD vysoce hodnocených mezinárodní odbornou kritikou. https://www.kinskytrio.cz/
 • Od r. 2001 je sólistkou a členkou komorního orchestru Praga Camerata, založeného Pavlem Hůlou. S tímto souborem koncertuje na domácích i zahraničních prestižních pódiích. V roce 2021 převzala po svém otci Pavlu Hůlovi umělecké vedení tohoto souboru. https://www.pragacamerata.com/
 • V letech 2000 – 2006 byla členkou mezinárodního UBS Verbier Festival Orchestra, rezidenčního tělesa Mezinárodního hudebního festivalu ve švýcarském Verbier, kde spolupracovala s významnými světovými dirigenty a sólisty (J. Levine, Z. Mehta, P. a N. Järvi, W. Sawallisch, Ch. von Dohnányi, V. ¨ Gergiev, Y. Temirkanov, G. Kremer, V. Repin, M. Vengerov, aj.) a načerpala tak mnoho cenných zkušeností.
 • Od r. 2010 se zabývá historicky poučenou interpretací staré hudby. Sólově se mj. soustředí na interpretaci Biberových Růžencových sonát v původních skordaturách. Spolupracuje v této oblasti s renomovanými muzikanty a soubory (Capella Regia, Musica Florea, Capella Ornamentata, Musica Figuralis, Solamente Naturali, aj.), s nimiž vystupuje na festivalových koncertech a podílela se i na realizaci několika CD.
 • Průběžně spolupracuje na nejrůznějších hudebních projektech. Intenzivně spolupracovala se svým otcem, houslistou Pavlem Hůlou. Jejími stálými partnery pro sólové projekty jsou varhanice Jiřina Dvořáková Marešová a Jaroslav Tůma, nebo klavíristka Barbora K. Sejáková. Jako sólistka spolupracuje s řadou českých orchestrů (v r. 2004 např. koncertovala jako sólistka Plzeňské filharmonie na turné v USA) a je i vyhledávanou komorní hráčkou.
 • Od r. 2012 pedagogicky působí na ZUŠ Jižní Město v Praze. Realizovala mj. několik přednášek na téma „Jak uplatňovat principy barokní a klasicistní interpretace při hře na moderní nástroje při výuce na základních uměleckých školách“ a to např. v rámci vzdělávacího programu Brněnské konzervatoře, nebo seminářů Pedagogické fakulty UK.
 • Od r. 2012 je lektorkou a od r. 2019 i uměleckou vedoucí mezinárodních kursů komorní hudby „PELLEGRINA s Kinsky triem a přáteli“. https://pellegrina.kinskytrio.cz/
 • V roce 2020 spolu s varhaníkem Jaroslavem Tůmou nahráli kompletní cyklus Biberových Růžencových sonát v původních skordaturách a na dobové nástroje na 2CD pro vydavatelství ARTA. Toto album bylo co do dramaturgického přínosu v časopisu Harmonie označeno dokonce jako „nejlepší český houslový projekt roku 2020“. 
Rolovat nahoru