Lucie Sedláková Hůlová – housle

Červen 2024
Červenec 2024
Nebyla nalezena žádná událost!
Načíst více


Houslistka Lucie Sedláková Hůlová je absolventkou Konzervatoře v Praze (ve třídě Dany Vlachové) a magisterského studia na hudební fakultě AMU (ve třídě prof. Jiřího Tomáška). Zúčastnila se řady mistrovských kurzů a získala několik ocenění v mezinárodních soutěžích. Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například s velkým úspěchem představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem Jiřím Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert).

„Nejenže její provedení Dvořákova houslového koncertu bylo suverénní, s náležitým temperamentem a fortelem, ale v lyrických místech její housle zpívaly tak, jak to mnoho houslistů vskutku nedovede.“

Plzeňský deník 22.1.2004

„Lucie Hůlová okouzlila publikum svým nádherným a vřelým tónem.“

DailyNewsUSA 2004

Se svým manželem, violoncellistou Martinem Sedlákem tvoří České smyčcové duo a spolu se svými dvěma dětmi příležitostně vystupují jako Sedlák Virtuosi. V roce 1998 společně založili také klavírní trio Kinsky Trio Prague, kde nyní hrají s klavíristkou Veronikou Böhmovou. Lucie intenzivně spolupracovala se svým otcem, houslistou Pavlem Hůlou. Po jeho úmrtí se ujala uměleckého vedení komorního orchestru Praga Camerata, jehož členkou a sólistkou je od jeho založení v roce 2001.

Lucie se zabývá zároveň historicky poučenou interpretací staré hudby. V této oblasti spolupracuje s renomovanými soubory (např. Capella Regia, Musica Florea, Capella Ornamentata aj.) a sólisty. V roce 2020 spolu s varhaníkem Jaroslavem Tůmou nahrála kompletní cyklus Biberových Růžencových sonát v původních skordaturách a na dobové nástroje na 2CD pro vydavatelství ARTA. Toto album bylo co do dramaturgického přínosu v časopisu Harmonie označeno dokonce jako „nejlepší český houslový projekt roku 2020“.

Lucie působila několik sezón v mládežnických orchestrech (Orchestr Evropské unie, UBS Verbier Festival Orchestra), kde spolupracovala s nejslavnějšími světovými dirigenty a sólisty. Se všemi těmito soubory i jako sólistka absolvovala již stovky koncertů po celém světě v nejslavnějších koncertních síních a natočila několik CD. Hraje na nástroj italského mistra 2. poloviny 18. století a na kopii barokních houslí G. Guarneriho zhotovenou Daliborem Bzirským.

Rolovat nahoru